Our range of products include 2 pcs kitchen mats, sipper bottle flower, corner wall shelf, pipe attachment faucet connector metal faucet, 4 in 1 tiles cleaner brush and new jaw exerciser.
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Multi Color |
| Usage/Application | Kitchen |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300mL |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Warranty | No |
| Pattern | Solid |
| Style | Morden |
| Shape | Round |
| Dimensions | 7W x 13H Centimeters |
| Weight | 400 g |
| Special Feature | Dishwasher Safe |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Mount Type | Wall Corner |
| Style | Morden |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| pattren | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Weight | 120 Grams |
| Design | Simple |
| Designation | 10 x 10 x 5 Centimeters |
| Warranty | No |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Feature | 4 in 1 |
| Material | Plastic |
| Handle Material | Plastic |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | BPA FREE |
| Usage/Application | personal |
| Model Name/Number | SEA-Facial Exerciser |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shivay impex |
| pattern | Plain |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyvinyl Chloride, Rubber |
| Mat Size | 30L x 30W Centimeters |
| Shape | Square |
| Application | Floor |
| Usage | Home |
| Design | Simple |
| Warranty | No |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Nylon |
| Shape | Full Floor (Square) |
| Usage/Application | Bathroom |
| Load Capacity | Pack of 30 |
| Color | Silver |
| Size | 10W x 5H Centimeters |
| Weight | 75 G |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Size | 12 Inch |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Weight | 500 G |
| dimensions | 14 x 12 x 10 Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Cream |
| Design | Bamboo |
| Warranty | No |
| Pattern | sIMPLE |
| Style | Morden |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 150 g |
| Dimensions | 17.8 x 12.7 x 5.1 Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Massage |
| Brand | Shivay Impex |
| Size | 15 x 10 x 25 Centimeters |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Weight | 150 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Frame Material | Metal |
| Seat Material | Fabric |
| Fold Type | Flat Fold |
| Height | 600 mm |
| Weight Capacity | 200 kg |
| Application | Camping, Home |
| Seat Shape | Rectangle |
| Finish | Matte |
| With Backrest | Without Backrest |
| Country of Origin | Imported |
| Warrenty | no |
| Pattern | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Age Group | Junior |
| Bristle Hardness | Soft |
| Type | Manual |
| Bristle Feature | End-Rounded |
| Features | Flexible Neck |
| Handle Material | Plastic |
| Head Shape | Oval |
| Packaging Type | Box Pack |
| Number of Pieces in a Pack | 1 |
| Warrenty | no |
| style | simple |
| Dimensions | 21 x 19 x 7 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Type | Pouch |
| Material | Polyester |
| Size | Medium |
| Product Form | Single Piece |
| Features | Waterproof |
| Closure Type | Zipper |
| Color | Brown |
| Pattern | Solid |
| Handle Type | Top Handle |
| Recommended Use | Gifting, Travel |
| Warrenty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Trolley Bag |
| Capacity | 20 L |
| Material | Canvas |
| Features | Foldable |
| Ideal For | Women |
| Closure Type | Zipper |
| Warranty | No Warranty |
| style | simple |
| Dimensions | 45.5 x 18 x 31.5 Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 400 mL |
| Color | Transparent |
| Brand | Shivay Impex |
| Packaging Type | box |
| Pattern | plain |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Bathroom |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Floral |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Grey |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | box |
| Style | modern |
| I Deal In | New Only |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Rod Material | Plastic |
| Type of Mops | Dry Mop |
| Is Bucket Available | No |
| Adjustable Handle | No |
| Bucket Material | Plastic |
| Warranty | no |
| pattern | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
Unique effortless one hand operated wringer system removes dirt and water from the mop without the need spinning or squeezing!
Install the mop pad coIndia Dotectly and press tightly, the mop panel will be easily pushed into the drying side bucIndia Dott to squeeze out the water.
Why Flat Mop ? It gives you highest decontamination due to its super-absorbent woven micro fiber pad.
Its thread are more fine than hair and thus giving the finest cleaning to your home.
Auto Rebound Mop Head Hands-free mop with auto rebound mop head. Easy to get the mop dry and clean.
Easy to Store Compact size for easy storage. Space-saving mop and bucIndia Dott set for home. Adjustable Mop Handle Removable Mop handles to suit your different needs. For different people, to clean different places.
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Type | Manual |
| Operation Mode | Manual |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Capacity | 350 ml |
| Usage/Application | Home |
| Color | Silver |
| Weight | 290 g |
| Warranty | No |
| Style | Morden |
| Brand | Shivay Impex |
| Special Feature | Leak Proof, With Lid |
| Pattern | Simple |
| Dimensions | 8.5W x 12H Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| warranty | No |
| Desing | Simple |
| Pattern | Plain |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 225ml |
| Color | Transparent |
| Brand | Shivay impex |
| Microwave Safe | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design+ | SImple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Set Type | Kitchen Set |
| Piece Count | 6 Pieces |
| Included Items | Chef Knife |
| Usage Area | Restaurant, Home Kitchen |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Pattern | Simple |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Handle Material | Plastic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pettren | plain |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Color | Golden |
| Brand | shivay Impex |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Free Standing |
| Capacity | 6 Brushes |
| With Tumbler | No |
| Usage Area | Wash Basin, Bathroom |
| Shape | Rectangular |
| No. Of Compartments | 4 Compartments |
| Features | With Toothpaste Slot |
| Pattern | Plain |
| Warrenty | no |
| design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
The whole holder is divided into 6 sections, you can put different things in each section. It can also be used as a sort-out organizer.
Ideal for electric/battery toothbrushes, toothpaste tubes and dental floss etc.
Easy Drain:
The holder is ventilated for quick drying of your brushes which keeps them clean and tidy, and easy to clean.
Good ventilation performance, drain water off quickly to avoid any mildew on your toothbrush.
Detachable Design:
The stand can be dismounted at any time for cleaning.
Just take off the compartment divider and the bottom piece and rinse. (if you can't snap on, please try to reverse the direction and snap again).
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Shelf Type | Set Of 4 |
| Material | Plastic |
| Max Load Per Shelf | Up To 3 kg |
| Shelf Length | 300 mm |
| Shelf Depth | 100 mm |
| Finish | Glossy |
| Color | White |
| Bracket Type | Wooden Bracket |
| Usage Area | Bedroom, Living Room, Office |
| Warrenty | no |
| design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE), Synthetic Rubber |
| Inner Diameter | 2 mm |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Brand | Shivay Impex |
| Dimensions | 8 x 5 x 5 Centimeters |
| Weight | 200 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Color | Blue |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India