Our product range includes a wide range of fast hair straightener, stamping derma roller, baby knee pad, ceramic hair straightener, rotating makeup brush and teeth power flossier.
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Type | Comb |
| Plate Material | Plastic |
| Brand | Nova |
| Coating | Titanium |
| Heat Up Time | 20 sec |
| Warranty | No Warranty |
| Temperature Range | 5 Degrees Fahrenheit |
| Color | Pink |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Color | white |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Capping Material | Soft Caps |
| Color | white |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | any |
| Packaging Type | box |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Type | Straightener |
| Type Of Packaging | box |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | any |
| Color | black |
| Voltage | 220-240 volts |
| Material | Ceramic |
| Warranty | no |
| Weight | 250 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Bristle Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Brush Type | Make Up |
| Color | White |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | box |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Brush Type | Make Up |
| Color | Black |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Color | Pink |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | Hair Comb |
| Shape | Square |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Packaging Type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Oily Hair |
| Product Type | Hair Oil |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Skin Type | All Type Skin |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pattern | palin |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Zipper Sun Shade |
| Warranty | No |
| design | Simple |
| pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 L |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | Plain |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Material | Silicone |
| Size | Medium |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | For pet |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Weight | 200 g |
| Dimensions | 25 x 20 x 4 cm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Thickness (mm) | 12mm |
| Material | Lift Up Bra Black |
| Feel | Soft |
| Color | Skin / Nude |
| Padding Type | Push-up |
| Intended Use | Lingerie / Bras |
| Packaging | Pairs Packed |
| Weight | 200 g |
| Dimensions | 22 x 15 x 5 Centimeters |
| Our brand | Shivay Impex |
| Warranty | No |
| Style | Morden |
| Pattern | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 690 / Piece Get Latest Price
| Type | Framed |
| Shape | Rectangle |
| Size (WxH) | 48 in x 72 in |
| Thickness | 5 mm |
| Frame Material | Plastic |
| Mirror Color | Clear |
| Features | Fogless |
| Edge Work | Polished Edge |
| Warrenty | no |
| dimensions | 53.3 x 30.5 |
| Pattern | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Brush Type | Full Makeup Set |
| Bristle Material | Nylon |
| Number Of Brushes | 7 Pieces |
| Handle Material | Wood |
| Usage | Salon And Personal |
| Brush Shape | Round |
| Brush Grade | Premium |
| Set Packaging | Pouch |
| Color | Pink |
| Country Of Origin | India |
| Warrenty | no |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Technology | Sonic |
| Power Source | Rechargeable |
| Audience | Adults |
| Features | 2-Min Timer |
| Number of Modes | 1 |
| Bristle Hardness | Soft |
| Number of Brush Heads Included | 4 |
| Speed | 42000 VPM |
| Warrenty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Brush Type | gap brush set |
| Bristle Material | Nylon |
| Number Of Brushes | 7 Pieces |
| Handle Material | Plastic |
| Usage | Personal |
| Brush Shape | Flat |
| Brush Grade | Premium |
| Set Packaging | Box |
| Color | Multicolor |
| Country Of Origin | China |
| Warrenty | no |
| design | simple |
| brand | shivay impex |
| Dimensions | 23L x 10W x 5.5H |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Bottle Get Latest Price
| Key Ingredient(s) | vitamin A |
| Dosage Form | Syrup |
| Packaging Size | 15 ml |
| Strength | 30 gm |
| Prescription Required | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Warrenty | no |
| Dimensions | 7 x 6 x 8 cm; 30 g |
| Brand | Shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Skin Type | All Skin Types |
| Key Ingredient | Collagen |
| Concern | Dark Spots |
| Application Area | Face |
| Finish | Natural |
| Gender | Women |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Size | small |
| Usage/Application | any |
| Color | Blue |
| Pattern | Solid |
| Shape | square |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Silicone |
| Color | Black |
| Brand | Shivay Impex |
| Packaging Type | box |
| Usage/Application | any |
| Dimensions | 23 x 7 x 5.5 cm |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / pair Get Latest Price
| Color | Pink |
| Size | Medium |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 210 g |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 pair
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Professional |
| Brush Type | Make Up |
| Color | Pink |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
| Color | liquide |
| Design | simple |
| Shape | round |
| Usage/Application | Parlour |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Color | Black |
| Usage/ Application | Home |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | plastic |
| Gender | Women |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | Parlour |
| Form | Solid |
| Color | Black |
| Waterproof | No |
| Warranty | no |
| Design | simple |
| Dimensions LxWxH | 10 x 10 x 10 Centimeters |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Styling Products (Gel / Wax / Spray / Mousse) |
| Hair Type | All Hair Types |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Dimensions | 4.5 x 4.5 x 4.5 cm; 150 g |
| Weight | 150 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Weight | 10 gm |
| Ideal For | Face |
| Color | Purple |
| Benefits | Soothes Sunburns |
| Features | Unbreakable & Mess-free |
| Country of Origin | Made in India |
| Warrenty | no |
| Dimensions | 4 x 4 x 4 cm; 15 g |
| Special Feature | Ice Mould With Cleansing Brush |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Design/Pattern | Simple |
| Product Type | Gloves |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Multicolour |
| Warranty | No |
| Style | Morden |
| Dimensions | 10 x 10 x 5 Centimeters |
| Weight | 80 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Electric |
| Body Material | Stainless Steel |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
| Shape | square |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| Design | Galaxy/Universe |
| Power Source | Battery Operated |
| Material | Plastic |
| pattern | Plain |
| Style | Morden |
| Warranty | No |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Personal |
| Material | Latex Free |
| Brand | Shivay Impex |
| Features | Reusable |
| Warranty | No |
| Weight | 100 g |
| Style | Morden |
| Pattern | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Pattern | plain |
| Design | Simple |
| PAcking type | box |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Parlour |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Type | hair styler |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | Parlour |
| Style | modern |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
| Design | simple |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | UV |
| Wattage | 6 w |
| Timer Settings | 30s 60s 90s |
| Curing Area | One Hand |
| Display Type | No Display |
| Power Source | Rechargeable |
| Body Color | Pink |
| Sensor Type | Manual Start |
| Usage | Home Use |
| Warrenty | no |
| design | simple |
| brand | shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material | Silk |
| Neck Pattern | yes |
| Weight | 100 g |
| Dimensions | 10 x 10 x 10 cm |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India