Our product range includes a wide range of derma suction blackhead remover and whitehead remover 4 in 1 multi-function device, v2 men's electric hair and beard straightener and styler, electric touch hair remover shever & trimmer, 100% natural jade stone facial roller massage with gua sha tool, hair towel wrap absorbent towel and silicone gel heel pad socks.
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Usage/Application | Parlour |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Type | Comb |
| Coating | Titanium |
| Material | plastic |
| Warranty | No Warranty |
| Color | Black |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Color | White |
| Material | Stainless Steel |
| Portable | Yes |
| Usage/Application | Parlour |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Stone |
| Usage/Application | Household |
| Color | green |
| Ideal For | Full Body Massage |
| Warranty | no |
| Style | modern |
| Packing type | box |
| Design | simple |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Microfiber |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Designer |
| Shape | Square |
| Product Dimensions | 63L x 23.9W Centimeters |
| Secial Feature | Machine Washable, Secure and Adjustable Design, Lightweight, Stylish and Trendy Desi |
| Style | modern |
| Packing type | box |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Size | Medium |
| Number Of Cups | 2 |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Gray |
| Usage/Application | Clinical |
| Material | silicone |
| Packaging Type | box |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 100gm |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Cream |
| Skin Type | All Type Skin |
| Warrenty | no |
| Use for | Face |
| Product Benefits | Cleansing |
| Design | Simple |
| Brand | Shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Size | 40×80 cm |
| Material | Microfiber |
| GSM | 200–250 GSM |
| Color | Pink |
| Application | Home, Spa |
| Pattern | Solid |
| Shape | Turban Shape |
| Pack Size | Single |
| Warrenty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Brand | Shivay Impex |
| Features | Portable Facial Cleansing Brush |
| Usage/Application | For Commercial & Home Use |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Personal |
| Color | Green |
| Material | Natural Fabric |
| Brand | Shivay impex |
| Features | Natural |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Electric |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Color | Blue |
| Body Material | Stainless Steel |
| Packing type | box |
| Design | simple |
| Pattern | plain |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Usage/Application | Parlour |
| dimensions | 20 x 7 x 13cm |
| size | medium |
| weight | 250 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Color | pink |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | box |
| use for | Eyebrow Remover |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Gender | Female |
| Packaging Type | Packet |
| Professional Care | No |
| Color | Black |
| Usage/Application | Parlour |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Household |
| Color | pink |
| Material | Polyethylene |
| Brand | Shivay Impex |
| Maximum Weight | 190 g |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Wipe Material | Non Woven |
| Skin Type | All Skin Types |
| Pack Size | 60 Wipes |
| Wipe Fragrance | Aloe Vera |
| Key Ingredient | Aloe Vera |
| Makeup Type | Anu makeup |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India