Our range of products include rabbit night lamp, car dust removal brush, salon water spray bottle, lanmodo car umbrella, suction cup car holder and blind spot mirror.
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Rabbit |
| Light Color | Warm White |
| Control Type | Touch/Tap, Button Switch |
| Power Source | USB Rechargeable |
| Features | Dimmable |
| Material | Plastic |
| Application | Kids Room, Gifting, Bedroom |
| Mounting Type | Tabletop |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Dimensions | 10D x 12W x 16H Centimeters |
| Weight | 200 g |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Handle Material | Plastic |
| Material | Plastic |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Design | simple |
| Bristle Shape | Rectangular |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | golden |
| Packaging Type | box |
| Shape | square |
| Pattern | plain |
| Style | modern |
| warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Canopy Material | Polyester |
| Stick/Shaft Material | Steel |
| Pattern | Plain |
| Umbrella Type | Automatic |
| Color | Black |
| Brand | Shivay Impex |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | mobile stand |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Warranty | no warranty |
| I Deal In | New Only |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Brand | Shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Car |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | white |
| Packing type | box |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Handle Material | Plastic |
| Bristle Material | Plastic |
| Material | Plastic |
| Bristle Color | blue |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Design | simple |
| Packaging Type | box |
| Warranty | no |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Size | Medium |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | plain |
| Material | Soft cloth |
| Color | Grey |
| Packaging Type | box |
| Colour | pink |
| Design | simple |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Material | Microfiber |
| Color | blue |
| Size/Dimension | 10.63 x 5.51 x 2.36cm |
| Packaging Type | box |
| Pressure Capacity | normal |
| Capacity | normal |
| Temperature | Temperature no |
| Voltage | no |
| Motor | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / pair Get Latest Price
| Size | Medium |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | white |
| Dimension | 15.5 x 11 x 2.5 cm |
| Pattern | plain |
| Usage/Application | any |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 pair
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | no |
| I Deal In | New Only |
| Color | blue |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | blue |
| Brand | Shivay Impex |
| Dimensions | 24 x 12 x 8 cm |
| Item Weight | 480 Grams |
| Usage/Application | any |
| Warranty | no |
| Quantity Per Pack | 1 |
Minimum order quantity: 100 Piece
Product description:
The multifunctional retractable mop makes cleaning faster and easier. Adjustable length, One mop heads . The rotating design makes cleaning corners easier.
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Material | steel |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | gray |
| Shape | Rectangular |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Pattern | plain |
| Usage/Application | cleaning |
| I Deal In | New Only |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Weight | 210 g |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
(Drop Shipping Available)"This goggle mask offers superior protection against dust, debris, and impact. The wide-angle lens provides excellent peripheral vision, while the comfortable, adjustable strap ensures a secure fit for any head size. Whether you're working on a project, playing sports, or enjoying the outdoors, this mask will keep your eyes safe and your vision clear."
"Designed for maximum comfort and functionality, this goggle mask features a breathable foam lining that wicks away moisture and prevents fogging. The impact-resistant lens provides crystal-clear clarity, and the adjustable strap ensures a personalized fit. It's the perfect choice for anyone who demands the best in eye protection."
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Paacking type | box |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Color | browen |
| Design | simple |
| Packaging Type | box |
| Pattern | plain |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Color | red |
| Material | plastic |
| Warranty | no warrnty |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Warranty | No |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Blue |
| Brand | Shivay Impex |
| Packaging Type | box |
| Pattern | plain |
| Weight | 40 gm |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Pink |
| Dimension | 20 x 13.5 x 16 cm |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pattern | plain |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Weight | 400 g |
| Material | plastic |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Style | Simple |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | car |
| Lighting Type | No |
| Color | Black |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Material | fiber |
| Color | BLACK |
| Brand | Shivay Impex |
| Shape | square |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Material | Silicone |
| Size | Medium |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | For pet |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Dimensions | 15L x 5W x 5H Centimeters |
| Weight | 100 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Surface Recommendation | for Woolen Sweater |
| Type | Lint Roller |
| Material | wooden |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | 1 Pc |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Dimensions | 1.5D x 12.7W x 16H Centimeters |
| Weight | 59 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Timer Type | Digital |
| Display Type | Digital |
| Power Source | Battery Powered |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 100 g |
| Dimensions | 7.3 x 7.3 x 2 Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Ice Type | Cube |
| Production Capacity | 200 kg/day |
| Storage Capacity | 200 kg |
| Cooling System | Air cooled |
| Machine Type | Counter top |
| Power | 300 W |
| Phase | Single phase |
| Body Material | Plastic body |
| Usage | Home |
| Warrenty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Paper Box Holder |
| Material | Polyurethane |
| Mounting | Countertop |
| With Cover | No |
| Finish | Matt |
| Paper Type | Tissue Box |
| Lockable Cover | Yes |
| Warrenty | no |
| design | simple |
| brand | shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| With Magnification | No |
| Mounting Type | Table Top |
| Material | Plastic |
| Mirror Shape | Square |
| With Light | No |
| Mirror Side | Single Side |
| Usage Area | Home, Travel |
| Finish | Glossy |
| Warrenty | no |
| style | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 160 / Set Get Latest Price
| Mat Type | 3D |
| Material | Rubber |
| Fit Type | Universal |
| Color | Black with Red |
| Features | Waterproof, Easy to Clean |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Rose |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | medium |
| Color | Gray |
| Style | modern |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Warranty | No |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Mat Size | 60*40 |
| Type | Cotton Tufted Bath Mat |
| Color | Blue |
| Pattern | plain |
| Shape | round |
| Brand | Shivay Impex |
| Wash Care | Dry clean |
| Is It Washable | Washable |
| Packaging Type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Color | Red |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
| shape | square |
| usage | any |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS |
| Power Source | Battery Powered |
| Item Weight | 7.6 Ounces |
| Voltage | 5 Volts |
| Blade Material | plastic |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Dial Shape | Round |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Golden |
| Packaging Type | box |
| Product Type | clock |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 175 / Piece Get Latest Price
| Color | blue |
| Shape | square |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Warranty | No |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Set Get Latest Price
| Color | Brown |
| Material | Rubber |
| Weight | 250 Grams |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Set
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India