Pioneers in the industry, we offer window magnet cleaner, microfiber x mop, 12v car vacuum cleaner, fan cleaning mop, professional v comb and plastic bucket mop from India.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Size | 8W x 10H Centimeters |
| Design | simple |
| Weight Kg | 200 g |
| Packing type | box |
| Style | modern |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Mop Head Material | Microfiber |
| Material | plastic |
| Rod Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Type of Mop Head | Looped End Mops |
| Adjustable Handle | Yes |
| Replaceable Head | Yes |
| Features | Floor Mop With Replaceable Cloth |
| Warranty | no |
| Dimensions | 55 x 15 x 6inch |
| Weight | 2.1 pounds |
| size | Medium |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Power Consumption | 120 Watts |
| Function | Dry |
| Material | plastic |
| Weight | 470 Grams |
| Dimension | 8 x 24 x 8 Centimeters |
| Color | orange |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Mop Head Material | Microfiber |
| Rod Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Type of Mop Head | Cut End Mops |
| Adjustable Handle | Yes |
| Replaceable Head | Yes |
| Head Rotation | No |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Comb Type | Handle Comb |
| Material | plastic |
| Finishing Type | Matte |
| Suitable For | Home Use |
| Usage/Application | Household |
| Gender | Unisex |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | no |
| Design | simple |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
Securely attach capture filter to Hair Comb Combing Head, ensuring it clips into place and re-attach The combing Head to The main body by aligning The guiding arrows and twist to lock.
Brush Hair to Remove knots and separate into sections using Hair clips. Ensure Hair Comb is Right way up and start from The nape of the neck and work your way up, one section at a Time.
After treatment is complete, immediately remove capture filter from The Hair Comb and replace Lid before discarding. Clean comb using The Brush Provided.
After treatment, simply detach The Capture Filter and snap on The Lid for Hygienic disposal.
₹ 420 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Cleaning |
| Size | Standard |
| Type | Bucket Mop |
| Packaging Type | box |
| Features | Microfiber material with its unique feature of deep cleaning helps lift and trap fine dust / dirt pa |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Handle Material | Plastic |
| Color | green |
| Brand | Shivay Impex |
| Design | simple |
| Brush Style | modern |
| Packaging Type | box |
| Warranty | no |
| Usage/Application | cleaning |
| I Deal In | New Only |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Physical Form | Powder |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Blue |
| Usage/Application | cleaning |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Color | green |
| Weight | 250 g |
| Brand | Shivay Impex |
| Design | simple |
| Packaging Type | box |
| Warranty | no |
| Usage/Application | cleaning |
| I Deal In | New Only |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | Car Glass Wash |
| Color | Blue |
| Warranty | no |
| Weight | 99 gm |
| Dimensions | 11x11x10 cm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Material | Silicone |
| Handle Material | Plastic |
| Packaging Type | box |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | any |
| Dimensions | 24L x 8W x 5H Centimeters |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Material | BOTTLE CLEANER |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Size | 10L x 10W x 10H Centimeters |
| Weight | 200 g |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shivay Impex |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Kitchen |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Mop Head Material | Abs Plastic, Stainless Steel |
| Brand | Shivay Impex |
| Rod Material | Stainless Steel |
| Type of Mops | Dry Mop |
| Is Bucket Available | No |
| Color | Blue |
| Adjustable Handle | Yes |
| Detachable Handle | Yes |
| Head Rotation | Yes |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Weight | 450 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Mop Type | Clip Mop |
| Head Material | Sponge |
| Handle Material | Plastic |
| Handle Length | 90 cm |
| Head Width | 250 mm |
| Usage Area | Home |
| Head Weight | 200 g |
| Bucket Included | No |
| Head Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Warrenty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Bucket Type | Single Bucket |
| Capacity | 15 L |
| Bucket Material | Plastic |
| Wringer Type | Down Press |
| With Wheels | No |
| Usage Area | Office, Housekeeping, Hotel |
| Color | Grey |
| Bucket Shape | Rectangular |
| Warrenty | no |
| pattern | simple |
| Brand | shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Size | Medium |
| Material | Plastic |
| Usage / Application | For Foot |
| Colour | Red |
| Packaging Type | Box |
| Length | 16 |
| Features | These tool Foot File Callus Remover effectively buffs away your thick hard skin to reveal t |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Type of Mops | Dry Mop |
| Mop Head Material | Microfiber |
| Material | plastic |
| Rod Material | Plastic |
| Color | Green |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 125 / sq ft Get Latest Price
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Usage/Application | Door |
| Type | Foldable |
| Color | Black |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Mop Head Material | Sponge |
| Rod Material | Plastic |
| Type of Mops | Dry Mop |
| Color | Yellow |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Type of Mops | Dry Mop |
| Mop Head Material | Microfiber |
| Material | plastic |
| Rod Material | Plastic |
| Color | White |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Rod Material | Plastic |
| Is Bucket Available | No |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pattern | plain |
| style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Manual |
| Bristle Material | Silicone |
| Color | green |
| Material | silicone |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India