Prominent & Leading from Surat, we offer 8 ltr water storage bag, 6 pocket folding hanging purse handbag organizer storage, travel cosmetic bag, travelling shoe storage bag, travel jewellery box with mirror and 44 ltr garment storage bag.
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Bag Type | Vacuum Compression |
| Usage | Food Storage |
| Capacity | 5 L - 10 L |
| Thickness | 20 micron |
| Closure Type | Twist Tie |
| Feature | Reusable |
| Color | Green |
| Pattern | Plain |
| Pack Size | Pack Of 10 |
| Warrenty | no |
| style | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 57 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| No of Pockets | 6 pockets |
| Country of Origin | Made in India |
| Warrenty | no |
| pattern | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Bag Type | Pouch |
| Usage/Application | cosmetic |
| Size | medium |
| Color | Pink |
| Closure Type | Zipper |
| Waterproof | Yes |
| Brand | Gadhiya Impex |
| Material | Leather |
| Design | simple |
| Pack Type | box |
| Dimensions | 23 x 12 x 12cm |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
Choosing the best makeup organizer is essential. This well-made makeup bag will make you feel free and keep you away from unwanted stress.
Hold your cosmetic items, such as liquids, shampoo, liquid soap, lotion, lipstick, perfume, eyebrow pencil, makeup brush, essence, etc. In one bag and make it organized.
Toiletry bag helps you locate and access your cosmetics quickly and easily. You are accessing your cosmetics at a glance.
Whether a gift for yourself or someone else, You'll enjoy opening your gift box to find the latest addition to your collection, It's the perfect way to say thank you, I Love you, or I'm thinking about you to your niece, wife, daughter, mother, sister, bridesmaid, bride or student.
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | Nylon |
| Color | Blue |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | travel |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 337 / Piece Get Latest Price
| Material | Leather |
| Box Style | Top & Bottom |
| Inner Material | Velvet |
| Size | 12.5 x 4.9 x 18.5 Cm |
| Color | Pink |
| Closure Type | Friction Fit |
| Features | With LED Light |
| Warranty | No |
| Pattern | plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Dimension | 50 x 40 x 22 Cm |
| Color | Blue |
| Size | 44 ltr |
| Storage Capacity | 44 ltr |
| Weight | 1 kg |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Type | Makeup bag |
| Material | PU Leather |
| Size | Medium |
| Product Form | Single Piece |
| Features | Multi-Section |
| Closure Type | Zipper |
| Color | Multi-Color |
| Pattern | Solid |
| Handle Type | Shoulder Strap |
| Shape | Round |
| Recommended Use | Travel, Daily Use, Gifting |
| Warranty | No |
| Style | Morden |
| Brand | Shivay Impex |
| Dimensions | 22 x 10 x 11 cm |
| Weight | 190 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Size | Small |
| Color | Blue |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | Plain |
| Warranty | no |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
Foldable travel bag is made of high-quality waterproof fabric, which is breathable and wear-resistant. Anti-aging zip and nylon strap reinforcement for added durability
Ideal for garment bag, sports, gym use, yoga, travel, weekend shopping, overnight, camping and picnic, which could be also a great gift for your friends and family.
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Type | Thermal Lunch Bag |
| Material | Polyester |
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | Casual Backpack |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Weight | 200 G |
| Dimensions | 14L x 16W x 22H Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Brown |
| Warranty | no |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India