of a wide range of products which include silicone full heel socks, 4 in 1 travel cosmetic bag, baby water play mat b, earpick cleaner tool set, bunion splint pad and car back supporter.
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Type | heel |
| Size | Medium |
| Material | Silicone |
| Brand | Shivay Impex |
| Dimensions | 25.4 x 10.9 x 1.9 cm |
| Color | cream |
| Usage/Application | moisturizing socks. |
| Weight | 100gm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Usage/Application | any |
| Color | Pink |
| Shape | square |
| Design | simple |
| Pack Type | box |
| Style | modern |
| I Deal In | New Only |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Silicon |
| Color | Blue |
| Size/Dimension | 66 * 46cm / 25.98 * 18.11in |
| Brand | Shivay Impex |
| Packaging Type | box |
| Usage/Application | any |
| weight | 300 Grams |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Manual Cleaner |
| Usage | Home Use |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
| Bud Material | Plastic |
| Usage/Application | Clinic |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Shivay impex |
| Color | White |
| Packaging Type | box |
| Design | simple |
| Weight | 450 g |
| dimensions L x W x H | 40 x 180 x 180 Millimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Support Area | Full Back |
| Size | Medium |
| Material Type | Air Filled |
| Outer Fabric | Cotton |
| Material | plastic |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | black |
| Usage Area | Car Seat |
| Warranty | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 520 / Piece Get Latest Price
| Usage | for Office |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Brand | Shivay Impex |
| Usage/Application | Parlour |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Bag Type | Pouch |
| Usage/Application | cosmetic |
| Size | medium |
| Color | Pink |
| Material | Leather |
| Dimensions | 23 x 12 x 12cm |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Weight Kg | 185g |
| Size/Dimension | medium |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
Choosing the best makeup organizer is essential. This well-made makeup bag will make you feel free and keep you away from unwanted stress.
Hold your cosmetic items, such as liquids, shampoo, liquid soap, lotion, lipstick, perfume, eyebrow pencil, makeup brush, essence, etc. In one bag and make it organized.
Toiletry bag helps you locate and access your cosmetics quickly and easily. You are accessing your cosmetics at a glance.
Whether a gift for yourself or someone else, You'll enjoy opening your gift box to find the latest addition to your collection, It's the perfect way to say thank you, I Love you, or I'm thinking about you to your niece, wife, daughter, mother, sister, bridesmaid, bride or student.
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Item Name | Bee Venom Pain Relief Cream |
| Pack Type | Box |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| pattern | Plain |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Battery Operated |
| Color | multicolor |
| Material | gun |
| Gender | Unisex |
| Brand | Shivay impex |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Type | Cutter with Crusher |
| Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Pill Size Support | Medium |
| Usage | Home |
| Features | Portable |
| Color | Grey |
| Pack Size | Single Piece |
| Country of Origin | India |
| Warrenty | no |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 100 g |
| style | simple |
| Brand | shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Size | Medium |
| Material | Silicone |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | multicolor |
| Usage/Application | any |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Size | Medium |
| Brand | Shivay Impex |
| Material | Magnatick |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Foam |
| Pattern | simple |
| Mat Size | 15 x 10 x 2 cm |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Personal |
| Color | Blue |
| Material | Rubber, Polyvinyl Chloride |
| Brand | Shivay Impex |
| Design | Simple |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Material | fabric |
| Color | Black |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Personal |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Type | Cutter with Box |
| Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Pill Size Support | Medium |
| Features | With Crusher, Transparent Lid |
| Color | Transparent |
| Pack Size | Single Piece |
| warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Type of Packaging | Packet |
| Color | Blue |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
Get Latest Price
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Hospital |
| Size | Medium |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Gender | Unisex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Size | S |
| Material | Polyester |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | black |
| Packaging | box |
| Weight | 410 g |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | black |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 64 / Piece Get Latest Price
| Size | Medium |
| Material | Gel |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | blue |
| Usage/Application | 1 |
| Features | Botanical gel: botanical gel pads in heel part are rich in vitamin e, jojoba oil, lavender oil and o |
| Weight | 50 g |
| Quantity Per Pack | 1 |
Minimum order quantity: 100 Piece
Cotton Comfort – Great for men and women alike, our heel treatment sleeves are made of breathable cotton for superior comfort.
Day & Night Relief – These gel socks for dry cracked feet can be worn during the day or a night, providing you treatment for cracked heals when you need it most.
Moisturizing Gel Heel Socks for Heel Swelling and Pain Relief Dry Hard Cracked Repair Vented Moisturizing Gel Heel Sleeves - Free Size
You do not have to worry if the socks get dirty. The heel socks can be easily washed without you having to worry about the sock losing its properties.
The socks should be hand washed in the water below 30 degree Celsius with neutral detergent and should be dried in a shade.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Professional |
| Color | Black |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Gender | Unisex |
| Dimensions | 10 x 5 x 5cm |
| Weight | 100 g |
| Warranty | no |
| Wattage | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India