Prominent & Leading from Surat, we offer glass bottle with bamboo lid 500ml, golden flower hook, calculator with lcd notepad, wall mounted sock storage box, vegetable and fruit peeler and magnetic curtain tiebacks curtain.
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Usage | Household |
| Glass Type | Borosilicate glass |
| Bottle Color | Clear |
| Closure Type | Cork |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Plain |
| Neck Finish | Cork |
| Pack Type | Shrink pack |
| warranty | no |
| design | simple |
| Dimensions | 8W x 28.5H Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Installation Type | Adhesive |
| Load Capacity | 10 kg |
| Style | Modern / Minimalist |
| Color / Finish | Transparent / Clear |
| Features | No Drilling Required |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 90 G |
| dimensions | 25 x 25 x 25 Millimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Type | Desktop |
| Display Digits | 10 digit |
| Power Source | Battery |
| Use Type | Student Use |
| Display Type | Single Line |
| Keys Type | Soft Keys |
| Tax Function | Yes |
| Body Type | Folding |
| Warranty | No Warranty |
| design | simple |
| Dimensions | 20 x 26.69 x 0.1 cm; 190 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 24 L |
| Material | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Recommended For | Wardrobe/Clothes |
| Features | With Handle |
| Color | White |
| Number of Compartments | 3 |
| Closure Type | Lid |
| Warrenty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
The self-adhesive installation makes setup quick and easy no drilling or tools required. Simply stick it on any smooth surface like walls, wardrobes, or bathroom doors. With its anti-dust protective cover, your belongings stay safe from dirt, dust, and moisture, ensuring hygiene and long-lasting freshness.
Crafted from premium quality waterproof plastic, this 6-slot storage box is durable, lightweight, and ideal for everyday use. Whether you need an underwear organizer, sock holder, or tie storage box, this versatile wall-mounted solution helps you maintain a clutter-free home.
Endless Uses:
Beyond socks and underwear, use it to organize ties, scarves, belts, baby items, crafting supplies, office stationery, masks, travel accessories, and more!
₹ 430 / Piece Get Latest Price
| Operation Type | Electric |
| Peeler Type | Mechanical Machine |
| Body Material | Steel With Plastic |
| Usage | Vegetable, Fruit |
| Handle Type | With Finger Guard |
| Finish | Mirror |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Pack Size | Single Piece |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Tieback Type | Magnetic Tieback |
| Set Type | Single Piece |
| Main Material | Metal |
| Tieback Length | 40 cm |
| Use | Window Curtain |
| Room Type | Bedroom, Living Room |
| Color | Gold |
| Pack Size | 1 Piece |
| Warrenty | no |
| Dimensions | 45L x 3W |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2200 / Set Get Latest Price
| Seat Material | Velvet |
| Primary Color | Black |
| Usage/Application | Bedroom |
| Size/ Dimensions (LxW) | 188 x 64 x 152 cm |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | No Warranty |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Color | Pink |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Operation mode | Manual |
| Material | Plastic |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | No |
| design | Simple |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Size | 50 x 50 x 50 Millimeters |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 50 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Hook Type | Single Hook |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Load Capacity | 2–5 kg |
| Number of Hooks | 1 Hook |
| Application Area | Kitchen, Bathroom |
| Color | Black |
| Warranty | NO |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 430 / Piece Get Latest Price
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Color | Multicolour |
| Material | Nylon |
| warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | simple |
| style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Massager Type | Hair Massager Shampoo Brush |
| Power Source | Manual |
| Massage Heads | 2 Heads |
| Application | Full Body |
| Features | Portable |
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India