Prominent & Leading from Surat, we offer sank magic book, professional inline skates, astronaut galaxy projector, unicorn pop it, wooden baby teether and breathing stuffed animal.
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Age Group | 0–2 Years |
| Genre | Activity Book |
| Subject | English |
| Language | English |
| Type | Chess Book |
| Packaging Type | box |
| Pattern | Printed |
| Shape | square |
| Design | simple |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
|
|
₹ 760 / pair Get Latest Price
| Number Of Wheels | 4 Wheels |
| Color | Black |
| Material | plastic |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 pair
₹ 560 / Piece Get Latest Price
| Material | plastic |
| Dimension W X D X H | 12L x 12W x 10H cm |
| Weight | 560 g |
| Brand | Shivay Impex |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
Nebula and starry modes can be used simultaneously or separately.
Projecting it on the wall or ceiling of the room creates a quiet and relaxing atmosphere.
The remote control can adjust colors, speed, and brightness of nebula & starry sky.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Shape | Unicorn |
| Material | Silicone |
| Packaging Type | Box |
| Warranty(In Years) | no |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Material | Wooden |
| Age Group | 1-2 Years |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pattern | plain |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Elephant |
| Brand | Shivay Impex |
| Waranty | no |
| Design | Simple |
| pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Idol Type | car |
| Material | Plastic |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 200 g |
| Design | Simple |
| Pattern | plain |
| Warranty | No |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 430 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Hand Operated |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 1.2 Kilograms |
| Dimensions | 25D x 14.5W x 23H Centimeters |
| Style | Morden |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 260 / Piece Get Latest Price
| Pen Type | Ballpoint Pen |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Rainbow |
| Brand | Shivay impex |
| Packaging Type | Box |
| warranty | No |
| Pattern | simple |
| Style | Morden |
| Weight | 80 g |
| Dimensions | 18 x 6.5 x 2 cm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 52 / Piece Get Latest Price
| Material | Wool |
| Color | Black |
| Pattern | Plain |
| Size | Medium |
| Warranty | No |
| Style | Morden |
| Brand | Shivay impex |
| Weight | 150 g |
| Dimensions | 10 x 7 x 7 cm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Ball Type | Laundry Ball |
| Material | Rubber |
| Diameter | 7 cm |
| Usage | Washing Machine |
| Machine Type | Fully Automatic, Top Load, Semi Automatic, Front Load |
| Pack Of | 2 Piece |
| Color | Blue |
| Feature | Reusable |
| Shape | Ball |
| Country Of Origin | Imported |
| Warrenty | no |
| pattern | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 430 / Piece Get Latest Price
| Age Group | 1 to 3 years |
| Type | Chair Seat |
| Size | 35 × 40 cm |
| Material | Polyester |
| Weight | 4 kg |
| Load Capacity | 25 kg |
| Thickness | 15 cm |
| Color | Yellow |
| Fabric Pattern | Printed |
| Warrenty | no |
| style | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
2. The baby inflatable seat uses delicate and cute cartoon pattern and bright color. The pattern is a good decoration, and it can attract baby's attention and stimulate baby's interest.
3. The baby inflatable seat can help stabilize baby's back, sides and legs. The support seat uses the bionic design to mimic the arm and provides a comfortable and smooth environment for the baby.
4. The baby inflatable seat has independent airbag and leak proof charging valve. The back airbag can provide double protection for the baby.
5. Simply press the built in air pump up and down to inflate the chair easily, no other tools required.
6. It will be smaller after folding and easy to carry, so that the baby can sit down anytime and anywhere.
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 700 ml |
| Bottle Material | Plastic |
| Insulation | Single Wall |
| Lid Type | Straw Lid |
| Usage | School, Travel, Outdoor |
| Pack Size | Single |
| Shape | Square |
| Color | White |
| BPA Free | Yes |
| Leak Proof | Yes |
| warranty | no |
| design | simple |
| Dimensions | 15W x 10H Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Sports Type | Hop Ball |
| Material | Rubber |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Playschool |
| Gender | Boy |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty(In Years) | no |
| Design | simple |
| Shape | round |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Language | English |
| Weight | 200 g |
| Language Type | English |
| Packaging Type | box |
| Material | paper |
| Color | blue |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Style | Stick |
| Color | black |
| Packaging Type | box |
| Usage/Application | any |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Material | Hardwood |
| Color | Black |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
Its robust alloy construction gives it increased power and ensures that it is easy to use and durable.
With this slingshot, kids and adults alike can have even more fun with outdoor target practice.
This Big Power Alloy Slingshot is the perfect outdoor toy for kids and adults alike - perfect for target practice and having fun!
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Color | black |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 108 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Warranty | no |
| Design | Simple |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Sports Type | Bouncing Ball |
| Color | Multicolor |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Type | Finger Guard |
| Material | Material Stainless Steel |
| Size | Adult |
| Finger Coverage | Half Finger |
| Surface | Smooth |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Features | Writing Tablet |
| Box Content | 1 |
| Buttons | 1 |
| Navigation | NA |
| S Pen Support | YES |
| Speakers | no |
| Warranty | NA |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Is it Waterproof | Yes |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| pattern | plain |
| style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Air Freshener Type | Spray |
| Design | Simple |
| Pattern | Plain |
| Style | Morden |
| Warranty | No |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Notebook Cover |
| Is It Waterproof | Yes |
| Pattern | Diamond Texture |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Color | multi colour |
| Shape | square |
| Type | toy |
| Weight | 730g |
| Brand | Shivay Impex |
| Size | 1.9 x 1.9 x 23.4 cm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 136 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Capacity | 150 ml |
| Configuration | Cup Only |
| Set Size | Set of 6 |
| Design | Printed (Pattern/Graphic) |
| Cup Style | Mug |
| Handle | With Handle |
| Color | White |
| Packaging Type | Bulk Packing |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 250 g |
| Dimensions | 12W x 8H Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Capacity | 60 ml (2 oz) |
| Type | Tea Cup |
| Pack Contains | Set of 6 |
| Feature | Disposable |
| With Lid | No |
| Design | Plain |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Warrenty | no |
| Shape | Square |
| Dimensions | 8W x 10H |
| Brand | Shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| Brand | Shivay Impex |
| Design | Simple |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Language | English |
| Brand | Shivay Impex |
| Size | 22 x 15 x 5 Centimeters |
| Shape | square |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Weight | 320 g |
| Colour | Multicolor |
| Material | Paper |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Car Seat Group | Group 0 |
| Weight Capacity | Up To 18 kg |
| Age Group | 0–12 Months |
| Seating Direction | Both Facing |
| Recline Positions | Multi Position |
| Side Impact Protection | No |
| Seat Type | Convertible Seat |
| Fabric Type | Cotton Blend |
| Warrenty | no |
| design | simple |
| Dimensions | 80L x 80W |
| Brand | Shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Vehicle Type | Sports Car |
| Mechanism | Pull Back |
| Color | Red, Blue, Orange, Yellow, Black, Green, White |
| Recommended Age | 3+ Years |
| Country of Origin | China |
| Packaging Type | Box |
| Warrenty | no |
| style | simple |
| Dimensions | 40 x 20 x 4 cm; 800 g |
| brand | shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | CNC Machine |
| Brand | Shivay Impex |
| Material | plastic |
| Style | modern |
| Packaging Type | box |
| Warranty | no |
| Color | multicolor |
| I Deal In | New Only |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
Care for Hearing:
Designed according to the comfort of children's hearing
5 levels of volume loop, the highest limit is 85db
Listening for a long time does not irritate the baby's eardrum
Easy to Operate:
Plug in the card to read, No networking required, baby can learn independently, knowledge acquisition is more direct.
Perfect gift for your kids
This educational toys is a learning toy to combine flash cards with pronunciation, can learn food, colors, animal names, animal sounds and more. That suitable for pre-kindergarten, classroom, preschool education. Great learning toys for 2 3 4 5 6 year old's boys girls.
Fun Preschool Learning Toy
Easy teach easy learn: Audible interactive sight words flash cards allow children to interact with the information, making it easier to retain. The colorful and lovely pictures grab preschool kids attention, through the pattern, letters, words and parent-child interaction in the form of combining, in the process of watching and playing to promote the baby observation, voice, thinking, games, cognitive letters and words. These cards are a good visual learning tool, designed to enhance and encourage active recollection of information.
Everything in the world is full of fun for toddlers , babies can use this sensory toys to connect the illustration with the physical object in real life to exploring the world.
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India