Our product range includes a wide range of silicone atta maker bag, kitchen faucet 4 in 1 waterfall faucet, yogurt maker machine, glass beverage dispenser, sink organizer sponge holder and magic gel cleaner for pots and pans.
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Size | 5x10 Inch |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Tool Type | Baking Cups |
| Country of Origin | Made in India |
| Warrenty | no |
| Dimensions | 10 x 5 x 15 |
| design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Sink Mount |
| Spout Type | Swivel Spout |
| Handle Type | Single Lever |
| Water Mixing | Hot And Cold |
| Finish | Matt Finish |
| Features | 360 Swivel |
| Installation Hole | Single Hole |
| warrenty | no |
| Desing | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Simple |
| Machine Body Material | ABS+Stainless |
| Warranty | No |
| pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Juice Dispenser |
| Number of Jars | 1 |
| Color | Transparent |
| Jar Capacity | 3L |
| Material | Glass |
| Capacity | 3 LITTER |
| Body Material | Glass |
| Machine Type | Manual |
| Dimension(L x B x H) | 5L x 10W x 10H Centimeters |
| Weight(kg) | 305 Grams |
| Weight | 305 Grams |
| Size/Dimension | 5L x 10W x 10H Centimeters |
| Pattern | Plain |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Personal |
| Brand | Shivay Impex |
| Operation Mode | Manual |
| Warranty | no |
| Design | Simple |
| pattren | Plain |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | cleaner |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Commercial Use |
| Material | Stainless Steel |
| Design | Simple |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyvinyl Chloride |
| Pattern | Plain/Solid |
| Type | Waist Apron (Half) |
| Features | Waterproof |
| Usage/Application | Kitchen & Cooking |
| Size | Free Size |
| Color | Blue |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Brand | Shivay Impex |
| Body Material | Plastic |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pttern | Plain |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Inches |
| Material | Stainless Steel |
| Tool Type | Kitchen Skimmers |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | no |
| design | simple |
| pattern | plain |
| Dimensions | 14L x 9W Centimeters |
| Brand | shivay impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Primary Use | Fruit Strainer |
| Material | Plastic |
| Mounting | In Sink |
| Adjustable Size | Fixed Size |
| With Drip Tray | No |
| Dish Capacity | Up To 10 Plates |
| Rust Resistant | No |
| Cutlery Holder | Fixed Holder |
| Warrenty | no |
| Dimensions | 15.5 x 15.5 x 8.3 cm; 325 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Silicone |
| Mounting Type | Free Standing |
| Usage | Kitchen Utensils |
| Number Of Compartments | 1 |
| Finish | Glossy |
| Color | Red |
| With Drain Tray | Yes |
| Rust Proof | Yes |
| Country Of Origin | Made In India |
| Warrenty | no |
| style | simple |
| Brand | shivay impex |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India