₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Color | green |
| Material | plastic |
| Dimensions | 16D x 16W x 19H Centimeters |
| With LED | No |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Usage/Application | any |
| Product Type | Pad For Desk |
| Weight | 180 g |
| Packaging Type | box |
| Design/Pattern | simple |
| Size/Dimension | 90 x 40 x 0.3 cm |
| Style | modern |
| Thickness | 2 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Purity | 99% |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Pattern | plain |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Kitchen |
| Color | Black |
| Warranty | no |
| Packaging Type | box |
| I Deal In | New Only |
| Style | modern |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Color | Brown |
| Material | Maple Wood |
| Usage/Application | Hanging Clothes |
| Brand | Shivay Impex |
| Dimension | 44.5W x 23.9H Centimeters |
| Shape | Triangular |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Color | Brown |
| Material | Maple Wood |
| Usage/Application | Hanging Clothes |
| Brand | Shivay Impex |
| Dimension | 43.8W x 22.5H Centimeters |
| Packaging Type | box |
| Shape | Triangular |
| Weight | 280 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Dimensions | 11 x 10 x 12 Centimeters |
| Color | Brown |
| Material | Wooden |
| Language | Hindi |
| Packaging Type | box |
| Design | Simple |
| pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 50 ml |
| Warranty | No |
| Style | Morden |
| Design | Simple |
| pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 128 / Piece Get Latest Price
| Leather Type | Blended Leather |
| Color | Brown |
| Material | leather |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Packaging Type | box |
| Usage/Application | any |
| Design | simple |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 43 / Piece Get Latest Price
| Material | Crystal |
| Color | Multicolor |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | no |
| design | Simple |
| pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10 / Pack Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| Material | Silicone |
| Brand | Shivay Impex |
| Length | 10 Centimetres |
| Design | Simple |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Pack
₹ 70 / pair Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| Warranty | No |
| Design | Simple |
| Patrren | Plain |
| Style | Morden |
| Material | Polyurethane |
Minimum order quantity: 100 pair
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Size | L |
| Type | Fitness Tools |
| Color | Brown |
| Brand | Shivay Impex |
| Material | silicone |
| Packaging Type | box |
| Quantity Per Pack | 2 |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Appliance Type | Egg Boiler |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350ml |
| Color | White |
| Warramty | No |
| Design | simple |
| pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Type | Dry Iron |
| Power | 250 Volts |
| Voltage | 220V |
| Color | Pink |
| Power Source | Electric |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 299 g |
| Material | plastic |
| Size/Dimension | 10 x 10 x 10 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Pattern | printed |
| Color | green |
| Usage/Application | any |
| Mat Size | medium |
| Brand | Shivay Impex |
| Feature | ade of safe, non-toxic and odorless environmentally friendly PE material |
| weight | 350 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Usage/Application | Home |
| Color | black |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 399 Grams |
| Size/Dimension | 80x30cm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Shape | square |
| Color | Brown |
| Usage/Application | kitchen |
| Design | simple |
| Pattern | plain |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Bathroom |
| Brand | Shivay Impex |
| Packaging Type | box |
| Design | simple |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / pair Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Rain Cover for Shoes |
| Color | Blue |
| Warranty | no |
| Brand | Shivay Impex |
| Packing type | box |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 pair
₹ 30 / Bottle Get Latest Price
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Blue |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 345 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Handle Material | Aluminium |
| Color | Blue |
| Shape | Square |
| I Deal In | New Only |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
| Style | modern |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
Our space saving magic foldable hanger are more than a method to store clothing, they are a lifestyle change. It is a known fact that getting organized leads to less stress and improves health and well-being. So why not start with your closet! Easily keep track of pants or scarves in your closet by organizing them by color, or5-Tier design allow to hang 5 pants on 1 hanger. Also great for storing pants, scarfs, ties, towels, and other accessories. Helping to keep your closet orderly and tidy.
₹ 60 / Set Get Latest Price
| Material | Nylon |
| Color | Brown |
| Warranty | no |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 670 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | Wood |
| Shape/Design | Oval |
| Color | Cool White |
| Style | modern |
| Dimensions | 39L x 20W x 20H Centimeters |
| Usage | any |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Silver |
| Size | 10 x 10 x 10 Centimeters |
| Weight | 168 g |
| Dimensions | 8.41 x 8.31 x 8.2 cm |
| packing type | box |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Design | simple |
| Packaging Type | box |
| Style | modern |
| Pattern | plain |
| Brand | Shivay Impex |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
Hang your clothes as a set with our hanger hooks and never have to rummage through the closet when you're wearing it,everything is clear.
Our hanger hooks have strong balance and can be hung on both sides,which can better save your wardrobe space and make your wardrobe look neat and beautiful.
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Size | medium |
| Color | Black |
| Feature | Practice Stamps For Math Problems: one addition stamp, one subtraction stamp, one Multiplier stamp |
| Packaging Type | box |
| Shape | square |
| Design | simple |
| Dimensions | 45 x 50 x 30cm |
| Packing type | box |
| Pattern | plain |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Color | Blue |
| Pattern | Plain |
| Fabric | Cotton |
| Brand | Shivay Impex |
| Design/Pattern | simple |
| Packaging Type | box |
| Gender | Unisex |
| Hand Wash | Yes |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 240 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | kids |
| Packing type | box |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 850ml |
| Usage/Application | Home |
| Glassware Type | Wine Glass Set |
| Warranty | No |
| pattern | Plain |
| design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Size | 8L x 5W x 10H Centimeters |
| Weight | 200 g |
| Ingredient | Pudding, Milk, Yogurt, Cookies, Homemade Jams, Jelly, Small Desserts, Mousse |
| Features | Microwave Safe, Refrigerator safe |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Item Volume | 100 Millilitres |
| Material | Glass |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 400 ml |
| Color | transparent |
| Size | 8W x 10H Centimeters |
| Weight | 389 g |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Material | Glass, Plastic |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 liter |
| Material | Waterproof bag |
| Waterproof | yes |
| Color | black |
| Country of Origin | Made in India |
| Warrenty | no |
| style | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Type | Air Activated Pad |
| Heating Source | Air Activated |
| Material | Fleece |
| Duration | 2 to 4 hr |
| Usage | Indoor & Outdoor |
| Features | Soft Touch |
| Color | Grey |
| Warrenty | no |
| design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Grater Type | Handheld Grater |
| Surface Type | Double Side |
| Usage | Vegetable |
| Blade Pattern | Coarse |
| With Container | No |
| Dishwasher Safe | No |
| Colour | Silver |
| Warrenty | no |
| design | simple |
| Dimensions | 11L x 12W x 10H |
| Brand | Shivay impex |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Material | Plastic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 L |
| Material | Acrylic |
| Wall Type | Single Wall |
| Lid Type | With Lid |
| With Tong | No |
| Shape | Round |
| Finish | Matt |
| Color | Blue |
| Application | Home |
| Warrenty | no |
| style | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
This would be a great gift idea for friends or family who love to make ice.
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Warranty | No |
| pattern | plain |
| Design | Simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India