Offering you a complete choice of products which include 3d galaxy crystal ball night lamp,solar system, duck night lamp, 3d moon light crystal ball, capylamp capybara night lamp for kids, night lamp butterfly sunflower and 3d solar system crystal ball.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Style | Galaxy |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Color | Yellow |
| Material | Crystal |
| Lighting Source | LED |
| Dimensions | 8D x 8W x 10.2H Centimeters |
| Warranty | no |
| Shape | round |
| Design | simple |
| Room Type | Bedroom |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 340 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Duck |
| Light Color | Warm White |
| Control Type | Button Switch, Touch/Tap |
| Power Source | USB Rechargeable |
| Features | Dimmable |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
| Application | Kids Room, Bedroom, Gifting |
| Mounting Type | Tabletop |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 200 g |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Brand | Shivay Impex |
| Material | Glass |
| Packaging Type | box |
| Shape | round |
| Pattern | plain |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 425 / Piece Get Latest Price
| Type of Night Lamp | Animal Night Lamp |
| Controller Type | Touch |
| Warranty | No |
| Pattern | plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Butterfly sunflower |
| Light Color | Multicolor |
| Control Type | Touch/Tap, Button Switch |
| Power Source | USB Rechargeable |
| Features | Dimmable |
| Material | Crystal |
| Application | Gifting, Kids Room, Bedroom, Decoration |
| Mounting Type | Tabletop |
| Pattern | Simple |
| Dimensions | 6D x 6W x 6H Centimeters |
| Weight | 320 G |
| Warranty | No |
| Brand | Shivay Impex |
| Style | Morden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Brand | Shivay Impex |
| Material | Glass |
| Packaging Type | box |
| Shape | round |
| Pattern | plain |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Style | Panda |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Material | Crystal |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Shape | panda |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Style | Fish |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Material | Crystal |
| Lighting Source | LED |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | no |
| packing type | box |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 520 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Color | Cool White |
| Power Souce | Battery |
| Shape/Design | Round |
| Waterproof | No |
| Brand | Shivay Impex |
| Warranty | no |
| Dimensions | 16.4D x 16.4W x 12.5H Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Crystal |
| Usage/Application | home,office |
| Lighting Type | LED |
| Style | modern |
| Packaging Type | box |
| Pattern | plain |
| Shape | star |
| Brand | Shivay Impex |
Minimum order quantity: 100 Piece
Create romantic, peaceful and warm atmosphere for your family, party, or home decoration Be careful to not cut the plastic knots when you try to unwrap the lights, otherwise it will tangle up and end up useless.
AC 220v comes with Two PIN Indian Power Plug, low power consumption and eco-friendly. Total 138 warm white LEDs create harmonious and romantic atmosphere.
Ideal for Christmas, Diwali, wedding ceremony, valentine's day, birthday party and other festivals or celebrations at home, restaurant, hotel, commercial building
₹ 285 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | green |
| Usage/Application | School/Play School |
| Brand | Shivay Impex |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Style | modern |
| Warranty | no |
| Packing type | box |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 325 / Piece Get Latest Price
| Shape | Dog |
| Light Mode | Warm White |
| Control Type | Tap Control |
| Power Source | USB Rechargeable |
| Material | Silicone |
| Features | BPA-Free |
| Application | Gifting, Kids Room, Nursery, Bedroom |
| Warranty | No |
| Pattern | Simple |
| Style | Morden |
| Brand | Shivay Impex |
| Weight | 300 g |
| Dimensions | 12D x 12W x 15H Centimeters |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Material | glass |
| Brand | Shivay Impex |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Weight | plain |
| Pattern | simple |
| Shape | round |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Color | Blue |
| Shape | Star |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Material | Crystal |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Warm White |
| Shape/Design | Triangular |
| Packing type | box |
| Warranty | no |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Number of Colors | 8 |
| Controller Type | Touch |
| Power Source | USB |
| Design | Panda |
| Warranty | No |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Dimensions (LxWxD) | 20 x 5 x 3 cm |
| Warranty | no |
| Brand | Shivay Impex |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Speaker Type | Bluetooth Speaker |
| Control method | Button |
| Color | blue |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Warranty | no |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Area Of Coverage | 100 Sq Ft |
| Form | Electric |
| Shape | Oval |
| Packaging Type | box packing as |
| Usage/Application | killing mosquito |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
| Style | modern |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Material | crystal |
| Brand | Shivay Impex |
| Packaging Type | box |
| Shape | round |
| Pattern | plain |
| Design | simple |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Lighting Source | LED |
| Material | Metal |
| Color | Warm White |
| Usage | for Home |
| Type of Light Source | LED |
| Shape/Design | Round |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Weight | 380 g |
| Brand | Shivay Impex |
| Pattern | plain |
| Packing type | box |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arpit Gadhiya (CEO)
Shivay Impex
5th Floor, I-504, Sarjan Vatika, Dabholi Road
Surat - 395004, Gujarat, India